четвер, 20 травня 2021 р.

Україна вишивана

 Для українців вишиванка – не просто одяг. Це щось дуже особливе: особисте, рідне і святе. В культурі практично будь-якого народу є речі, які яскраво відображають його особливу національну традицію. Вишиванка - яскравий приклад і підтвердження цьому – це наша національна гордість. Ще з сивої давнини відомо, що вишита сорочка є символом здоров’я та краси, оберегом щасливої долі та родової пам’яті. За традицією вишита сорочка передавалася з покоління в покоління, з роду в рід як родинна реліквія. Цей український оберіг пройшов крізь віки й нині символізує чистоту почуттів, глибину безмежної любові до Батьківщини.

 20 травня Всесвітньому Дню вишиванки – 15 років. До ювілейного святкування традиційно долучилися учні 7-Б класу. Народне прислів’я каже: «Без верби і калини нема України». До сказаного слід додати: «І без вишивки». Тому, що вишиваний рушник і вишита сорочка давно стали українськими народними символами – оберегами краси, здоров’я, щасливої долі, родової пам’яті, святості та любові. Семикласники провели вікторину та розповіли  цікаві факти про вишиванку, згадали її історію та дізнались про першого "модника" Івана Франка.

 Учні зробили висновок, що у вишивці сакральне значення має все — від ниток, походження тканини до орнаменту, кількості стібків і кольору. 
 Українська вишивка – це «молитва без слів», а сама вишиванка – це є оберіг людини.
Вічна після барв і кольорів,
Неповторна музика натхнення!
Шепіт трав і шелест яворів,
І дзвінкі турботи сьогодення.
Хрестиком покладено в рядки,
Поспліталось, блиснуло веселкою
Ніжність материнської руки
Пісні ще весільної, веселої.
Дух народу в колір заплете,
Проросте і піснею, і цвітом.
А над світом, гляньте, а над світом
Українська вишивка цвіте!

Класний керівник 7-Б класу Семенова Ірина

Немає коментарів:

Дописати коментар